The Call for applications for the participation of academic staff at Luarasi University through the Erasmus + program at Singidunum University of Serbia is open. This call applies to the second semester of the academic year 2022 – 2023.

Hapet Thirrja për aplikimi për pjesëmarrje të stafit akademik në Universitetin Luarasi nëpërmjet programit Erasmus + në Universitetin Singidunum të Serbisë. Kjo thirrje vlen për semestrin e dytë të vitit akademik 2022 – 2023.

Universiteti Luarasi hap thirrjen për aplikime të pedagogëve për pjesëmarrje në programin Erasmus + në Universitetin Singidunum të Serbisë. Kjo mundësi u ofrohet pedagogëve të Universitetit Luarasi, në fushat e studimit si më poshtë.

Fushat e studimit:

• Tekonologji Informacioni dhe Inovacioni;
  • Drejtesi
  • Ekonomik

Lloji i mobilitetit:

Mobilitet i stafit në kuadër të programin Erasmus+.

Kohëzgjatja e aktivitetit:

Shtatë ditë duke përfshirë dy ditë udhëtim.

Për më shumë informacion mbi Universitetin Singidunum të Serbisë  ju lutemi referohuni linkut:

Procedura e Aplikimit dhe Dokumentat e nevojshme për aplikim:

Dokumentat e nevojshme për aplikim për pedagogët:

• CV (në gjuhën angleze);
  • Letër motivimi (në gjuhën angleze);
  • Niveli i gjuhës angleze C1;
  • Intervistë në anglisht e cila do të vlerësohet nga Komisioni i Vlerësimit në Universitetin Luarasi;
  • Grada shkencore e specifikuar.

Afati i aplikimit: 30.11.2022

Dokumentet duhen dorëzuar dorazi në Universitetin Luarasi, Zyra e Marrëdhënieve me Jashtë, si dhe duhet të dërgohen të skanuara në e-mailin erasmus@luarasi-univ.edu.al

Për më shumë informacion mbi programet Erasmus+ mund të na kontaktoni në adresën: erasmus@luarasi-univ.edu.al;

Aplikim të mbarë!